Bradavice den šestý: 5. července

6. 7. 2020
Dnes jsme se dopoledne všichni vydali na výlet na horu Klíč do výšky 759 metrů nad mořem. Cesta na vrch byla sice náročná, ale nakonec nám netrvala tak dlouho. Cesta zpátky do tábora pak už byla mnohem snazší. Když jsme se ale vrátili, objevili jsme v několika koupelnách hrozivý nápis o Tajemné komnatě. Naštěstí přišla profesorka McGonagalová, aby nám celý příběh o Tajemné komnatě vyprávěla.
Odpoledne jsme měli za úkol vypátrat ztracené bradavické osobnosti. Naštěstí jsme všechny objevili v Zapovězeném lese. Přes den jsme po táboře slyšeli podivné zvuky, snad jako by na nás mluvil někdo hadím jazykem...
Večer jsme všichni společně hráli hru na tipování různých odpovědí.
Chvíli předtím, než jsme se chtěli chystat ke spaní, se opět ozval hadí jazyk. Vydali jsme se k dívčím umývárnám, kde jsme objevili plačící děvče - Uršulu, další hrozivé nápisy a navíc zkamenělou vedoucí Áďu! V tu chvíli se nás ujal Hagrid a vysvětlil nám, že v Tajemné komnatě se skrývá bazilišek, popsal nám jeho vlastnosti a také jak jej lze překonat. Protože je bazilišek největším nepřítelem pavouků, bylo jednoduché ho vystopovat. Šli jsme přesně tam, odkud pavouci utíkali. V Tajemné komnatě pak byl úkol jasný. Projít kolem baziliška tak, aby nás nezpozoroval, nebylo příliš jednoduché, ale nakonec se nám to všem povedlo. Aby nemohl v budoucnu ohrožovat žádné další studenty, zničili jsme baziliška pomocí Nebelvírova meče. Jako malý suvenýr jsme si z komnaty odnesli baziliškův zub. Po návratu z komnaty jsme se hned vydali do postelí. Zítra nás totiž čeká velký úkol - musíme připravit odvar z mandragory, abychom zachránili zkamenělou Áďu. Držte nám palce!

Obrázky ze dneška zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu