Kam pojedeme

Fotogalerie | Videoprezentace střediska
Po pečlivém vybírání a prohlídkách objektů určených pro pořádání dětského tábora jsme se rozhodli, že Castor Campu uspořádáme v nádherné přírodě nedaleko České Lípy na jižní hranici Lužických hor, a to v obci Svor. A protože se v předchzích letech toto kouzelné místo zalíbilo nejen vedoucím, ale i našim dětem, vracíme se tam rádi i tentokrát.


Rekreační středisko Star Line Svor prošlo v nedávných letech kompletní rekonstrukcí a nabízí komfortní ubytování v dřevěných chatkách nebo zděných budovách. Právě tyto bungalovy a chatky se v létě stanou útočištěm všech našich táborníků. Celý areál je ozvučený a osvícený, do pokojů i chatek je zavedena elektrická energie. Voda pochází z vlastního zdroje, je pitná a splňuje veškeré standardy.

V areálu je k dispozici pět zděných bungalovů, z nichž je každý rozdělen na dvě části. V každé části budovy se nachází jeden dvojlůžkový a dva šestilůžkové pokoje, které mají na chodbě společné sociální zařízení (sprchový kout, WC, umyvadlo). Pokoje jsou vybaveny postelemi, skříněmi a nočními stolky. Na chodbách jsou umístěny věšáky a botníky. V obou částech bungalovu budou dvojlůžkový pokoj obývat vedoucí, a tak budou dětem na blízku i v noci. Dřevěné chatky jsou čtyřlůžkové, rovněž komfortně vybavené.

Součástí areálu je rovněž řada společenských prostor, které lze využít pro výuku, prostorově nenáročné hry či jako útočiště v případě nepříznivého počasí. V rekreačním středisku je deset učeben velký a multifunkční sál s dataprojektorem, promítacím plátnem a zvukovou aparaturou včetně mikrofonu, k dispozici je i připojení k internetu.

Rekreační středisko nabízí řadu sportovišť. K dispozici jsou tři hřiště: dvě betonová a jedno travnaté, všechna jsou oplocena. Samozřejmostí jsou sítě, fotbalové branky a koše na basketbal. K dispozici je také tělocvična se šesti stoly na stolní tenis, žebřinami, žíněnkami aj. Pro nejmenší je postaveno nové dětské hřiště. Travnatá louka uprostřed areálu nabízí vhodné podmínky pro příznivce softbalu, badmintonu a frisbee, je možné též vyzkoušet horolezeckou stěnu, samozřejmě pod vedením školeného instruktora. Pokud bude hezky, samozřejmě využijeme i velký venkovní bazén. Od roku 2012 je v areálu velký party stan, který je vhodný například pro taneční výuku či jiné akce.

Pro táborníky je zde připravena řada atrakcí. Děti se mohou povozit na šlapacích kárách nebo si zaskákat na trampolíně, v areálu je též minigolf a skákací hrad. Sladkosti, pohledy nebo zmrzlinu si děti mohou denně koupit v kiosku.

Stravování probíhá přímo ve velké jídelně, pro děti bude denně připravena snídaně, oběd, večeře, dopolední a odpolední svačina, druhá večeře a pití po celý den. Při celodenním výletu dostaneme jídlo formou balíčku na cestu, hladovět určitě nebudeme.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
Tereza Licková Vedoucí a lektorka tvoření, absolventka Fakulty stavební ČVUT v Praze