CC 2021: Den šestý

6. 7. 2021
Další den na Castor Campu v džungli Jumanji! Ráno bylo ještě bez deště, ale v průběhu dne se počasí trochu zhoršilo. Ještě před dopoledními kroužky jsme se sešli nad hrací deskou a vítězové včerejší večerní hry měli právo dalšího hodu. Nápověda pro další úkol byla následující: Hra už čeká, spěchejte, lajdáky s sebou neberte. S hadem dejte do věty, kdo žil v džungli před lety.
Zálesáci pak trénovali rybaření, na tvoření vyráběli vše možné, co je napadlo, většina vytvářela dárky pro maminky - náramky, náhrdelníky, obrázky, ... tanečníci trénovali další část vystoupení, sportovci hráli beach-volleyball a florbal, pak je vyhnal déšť pod střechu, a tak pokračovali deskovými hrami.
Po obědě jsme si chvíli odpočinuli, abychom nabrali síly na cestu k hadovi, který sídlí poměrně daleko od tábora. Nejprve jsme na vyčleněném území museli najít podobizny 16 vyhynulých druhů zvířat. Další část z nás studovala charakteristiky jednotlivých druhů a následně jsme se snažili přiřadit obrázky k jednotlivým zvířatům. Zjistili jsme, jak vypadal například delfínovec, blboun nejapný, pišťucha, vakovlk či pratur. Aby se nám podařilo tato zvířata zkusit navrátit do volné přírody, měli jsme ještě za úkol na slepé mapě světa vyznačit místa, kde jednotliví z nich žili. Nejvíc nám dal zabrat Ostrov Rodrigues. Nakonec se jednomu z týmů podařilo vyřešit všechny vyhynulé druhy zvířat a mohli jsme se z území hada vrátit zpět. Mimochodem, vypadalo to, že už jsme na tomto území byli moc dlouho, což nám dal najevo vytrvalým deštěm. Krátce po návratu do tábořiště pršet přestalo, takže večer už byl příjemnější.
Po večeři jsme ještě hráli Čtveráky. Poté jsme se sešli opět u hrací desky. Tentokrát kostkou házeli Zoologové. Poté, co se figurky posunula na hracím poli, zobrazila se nám nápověda na další úkol. Džungle volá o pomoc, ztrácí sílu každou noc. Želva má dost kuráže, vodní svět vám ukáže. Po náhledu do mapy nám bylo hned jasné, kam se zítra vydáme.
Před spaním jsme ještě uklidili kolem bungalovů a chatek a rozvěsili jsme veškeré mokré prádlo a obuv. Snad by nám to zítra mohlo vše uschnout, zdá se, že bude svítit sluníčko.
Fotky ze dneška najdete zde


Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu