Čtvrtek 9. července

10. 7. 2015
Desátý den, Castor Camp se pomalu blíží ke konci. Po snídani jsme ale zpozorovali výjimečné události! V okolí našich ubikací jsme nalezli několik míst pokrytých zelenou hmotou. Co bylo ale horší - zelená hmota byla i na okně pokoje našeho armádního generála, Jane Blond. A to nás skutečně zaskočilo. Ve chvíli, kdy jsme tuto situaci chtěli řešit, za námi přišel noční strážce výcvikového kempu. V noci ze středy na čtvrtek zachytily fotopasti rozmístěné kolem tábora na několika snímcích zvláštní postavu. Strážce nám jednu z fotografií předal a požádal nás o pomoc. Napětí v jednotkách stoupá...
Dopolední program jsme v klidu absolvovali, pak jsme si dali výborný oběd. Po obědě jsme šli na misi určenou pro posílení našich komunikačních schopností. Vyčerpaní po předání zprávy na centrálu FBI jsme se vrátili do kempu a sešli jsme se na nástupu. Uprostřed hlášení jsme zjistili, že nám chybí generál Kinra! Ne na dlouho... Vzápětí jsme zjistili, co se jí stalo! Generál Kinra vyběhla s nedalekého tmavého lesa a byla celá pokrytá zelenou hmotou. Pravděpodobně u ni napadení zelenou hmotou způsobilo přechodnou poruchu vědomí, protože byla takřka mimo sebe. Naštěstí jsme my, duchaplní agenti, okamžitě zasáhli. Použili jsme čistou vodu, abychom hmotu zlikvidovali. Po první pomoci jsme generála dovedli do sprchy, tam ji už převzali naši generálové a postarali se o ni. Po útoku na generála Kinru jsme usoudili, že se jednalo o nepovedený útok na našeho armádního generála. Domluvili jsme se, že je potřeba najít postavu z noční fotografie, a s tou se vypořádat.
Večer jsme všichni po napínavém dni šli do Castor Camp kina. Čekalo na nás skvělé občerstvení: párek v rohlíku, popcorn i pití. Po filmu jsme se vydali do postele, abychom se připravili na následující den.

Fotografie z tohoto dne naleznete zde.

Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu