Den čtvrtý: 1. července

2. 7. 2019
Ačkoliv předpovědi počasí upozorňovaly na nebezpečí dešťů, naštěstí se nám i dnes srážky vyhnuly a ráno nás opět probudily sluneční paprsky.
Co jsme tedy zjistili včera díky Henrymu Jonesovi? Jestliže se skutečně jedná o začátek trasy, pak ze středu městečka musíme vyrazit na západ směrem k vrchu Klíč. Ale jestli nás cesta ke Svatému Grálu povede i přes vrch, to zatím nevíme, jsme teprve na začátku.
Dopoledne jsme se věnovali tradičním zálibám, někteří se opět krátce smočili v lesním jezírku. Odpoledne nás cesta ke Svatému Grálu vedla za Kung-fu mistrem Shi-fu, s nímž se Indy seznámil v čínském chrámě. Mistr Shi-fu ověřil naše pohybové schopnosti. Od jeho mladších mistrů jsme se naučili několik bojových sestav, které jsme následně využili při závěrečném loučení s mistry. V prostorách čínského chrámu jsme byli všemi Kung-fu mistry prověřeni, zdali se i v budoucnu budeme umět bránit tímto bojovým uměním. Zdá se, že jsme uspěli docela dobře, protože jsme od Mistra Shi-fu získali druhou část mapy. Podle nás pokračuje dál Svorem směrem na západ.
Večer jsme si od putování za Svatým Grálem odpočinuli a prověřili jsme naše jiné kvality. Účastnili jsme se Castor Camp série MasterChef 2019! V první části jsme měli prokázat dokonalost našich chuťových buněk a měli jsme rozlišit, jaké pochutiny ochutnáváme. A pak už přišla velká kuchařská show! Všechny univerzitní týmy měly k dispozici stejný Mystery Box s několika surovinami, z nichž jsme nakonec přichystali sendviče na všechny způsoby. Jistě najdete hromadu fotografií v galerii. Nakonec titul MasterChef série Castor Camp 2019 získali archeologové z Oxfordu.
Teď už po náročném dni všichni odpočíváme.
Fotografie zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu