Den druhý: Sobota 29. června

30. 6. 2019
Dnes jsme se toho dozvěděli mnohem víc, než jsme vůbec čekali.
Začneme u deníku. Po pečlivém bádání jsme usoudili, že se jedná o zápisky samotného Indiana Jones! V deníku se píše o Svatém Grálu, o mnoha tajemných místech a o řadě nám doposud neznámých osob. Na stránkách jsme kromě toho našli několik nákresů, řadu portrétů a fotografií. Nejspíš tohle vše budeme ještě potřebovat...
Dopoledne jsme se rozdělili na sport, tanec a tvoření. Kdykoli jsme měli trochu času, listovali jsme popsanými stránkami.
Odpoledne jsme dostali psaní od prof. Oaxleyoho, přítele Indiana Jonese. Zdá se, že Indy v posledních týdnech pátral po Svatém Grálu. Jedná se o památnou relikvii, z níž údajně při své poslední večeři pil Ježíš Kristus. Kdokoliv se z kalichu napije, přinese mu to věčný život. Dlouhá staletí Svatý Grál střežili templářští rytíři. Posledním Templářem, který jej měl na starost, byl Sir Richard. Když zemřel, vzal si tajemství o Svatém Grálu s sebou do hrobu.
Zdá se, že nesmrtelnost by se hodila mnohým syčákům a zloduchům. Proto se Indy snažil ke Svatému Grálu dostat dřív, než se jej zmocní někdo jiný. Nyní je ale Indy už několik týdnů nezvěstný. Profesor Oaxley se obává, že padl do spárů nepřátel. Proto se nyní obrátil na nás, na studenty archeologie nejlepších světových univerzit. Musíme najít Svatý Grál dřív, než jej najde někdo jiný. A doufejme, že se nám povede najít i Indyho.
Na stránkách deníku jsme objevili zprávy o dávné knihovně, kde svého času byla největší sbírka cizojazyčných slovníků. Přestože byla před lety zničena při výbuchu sopky, možná bychom zde mohli ještě dnes najít nějakou pomoc při překladu hliněné desky.
Knihovnu jsme naštěstí našli nedaleko. A dokonce se nám i podařilo v ní najít všechna slova, která jsme k překladu potřebovali, a dokonce jsme našli i mnohá další slova. Možná se nám budou někdy v budoucnu hodit.
Podle deníku jsme měli tušení, že je dnešní večer důležitý pro objevení hrobu Sira Richarda. Podle zápisků Indiana Jonese má být právě 29.6. večer nejlepší čas na to, abychom objevili Richardovu hrobku a zkusili tam najít něco, co by nám mohlo pomoci. Ale na to jsme museli počkat až po setmění, protože cestu ke hřbitovu Nekropolis, kde Sir Richard odpočívá, nám mají ukázat světýlka.
Než se setmí, měli jsme ale ještě spoustu času, a tak jsme se pustili do batikování triček a našich univerzitních šátků. Jak se nám to povedlo, to vám na fotografiích ukážeme zítra.
Než jsme batikování dokončili, padla tma, a tak jsme se hned mohli vydat na cestu do Nekropolis. U hrobu Sira Richarda jsme našli jeho válečný štít. Text, který jsme na něm našli, jsme si všichni pečlivě zapsali. Co kdyby se nám to brzy hodilo...
Po večerní misi do Nekropole jsme byli tak unavení, že jsme šli rovnou spát.
Uvidíme, co nám deník Indiana Jonese odhalí zítra.
Fotky zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu