Den jedenáctý: 8. července

9. 7. 2019
Noční výprava po stopách Marion nás vedla přes Nekropoli okolo tábora. Po cestě jsme potkali několik tajemných postav, slyšeli jsme různé prapodivné zvuky, viděli jsme temné stíny. Trochu jsme se báli, ale nakonec jsme cestou prošli téměř všichni vyvolení. A skutečně jeden z nás přinesl zpět deník Indiana Jonese. Konečně ho máme zpět!
Ráno jsme si trochu přispali a snídali jsme až po deváté. Pak jsme se rozešli na dopolední program, naobědvali jsme se a po poledni jsme si trochu odpočinuli před dalším náročným úkolem.
Poslední, koho jsme ještě nenavštívili, je mladičký Tapón. Tento malý oddaný přítel Indiana Jonese se narodil teprve před několika lety v japonské provincii Hokurikudó. Oba jeho rodiče zemřeli v bojích o provincii, a tak se sotva pětiletý chlapec stal sirotkem uprostřed válkou rozbouřené země. Musel se postarat sám o sebe, a proto není divu, že jejich první setkání začalo tím, že se Indymu pokusil z kapsy ukradnout nůž po tátovi, peněženku, a nechybělo málo a utekl by i s jeho bičem. Indiana Jones se na něj strašně rozhněval a nešetřil nehezkými slovy. Když ale viděl jeho provinilý obličej a vyslechl si příběh o tom, proč se tak malý chlapec potuluje sám po divokých ulicích a okrádá všechny kolem, hned si Tapóna zamiloval. Naučil ho, jak se má na ulici bránit proti starším chlapcům, a dokonce se mu povedlo najít pro něj novou rodinu, která ho přijala skoro jako vlastního. Tapón na oplátku Indyho naučil, že se člověk musí umět postarat sám o sebe, ať je v jakékoliv situaci. A že pomoc přátel není samozřejmostí. A těch, kteří jsou ochotni nám pomoci, si musíme vážit. Tapón je pravým dítětem ulice. Protáhne se kdejakou škvírou, schová se kdekoliv na trhu i na prázdné ulici, vyleze jakkoliv vysoko.
Na jaře se Indy s Taponem znovu setkali. Tapon stále žije ve své rodné provincii Hokurikudó. Indyho překvapilo, jak rušné je hlavní město této provincie. A když ho Tapon vedl do svého obydlí, nevěřil vlastním očím. Tapon jej protáhl kdejakou škvírou, úzkou uličkou, v jednom místě museli projít kanálem, pak je cesta vedla studenou městskou stokou se splašky. V některých uličkách bylo tak temno, že dlaždičku, která otevírá tajný Taponův průchod do vedlejší ulice, museli hledat poslepu. Pak procházeli po tak rozpáleném náměstí, že se snažili se země dotknout co nejmenší plochou, aby se nespálili. Kousek před svým obydlím má Tapon ještě jeden závěrečný test, jak zařídit, aby se k němu nedostal nikdo nepovolaný. U staré báby trhovkyně musí zkonzumovat vše, co mu dá. A když prošli posledním testem, Tapon vytáhl klíč od svého domu z hromady hnusu.
Jakmile jsme se toto dozvěděli, bylo nám jasné, co nás čeká. A tak jsme se neohroženě vydali do ulic a uliček hlavního města provincie Hokurikudó. Některé části jsme prošli výborně, jiné nám dělali trochu problém. Ale nakonec jsme se do Tapónova obydlí dostali všichni.
Po večeři jsme našli balíček od Tapóna. Posílal nám poslední kousek mapy. A kromě toho ještě pozdrav z tržnice - jakousi zvláštní baterku. Pustili jsme se do pátrání a ještě před večerním program jsme díky Tapónově baterce zjistili vše, co jsme potřebovali vědět...
Až dnes slunce za obzor zapadne,
jít po cestě dle mapy tě napadne.
Běž tiše, ať tě nikdo neuslyší.
Běž o tmě, ať tě nikdo neuvidí.
Běž rychle ať tě nikdo nedostihne.
Běž s ostatními, ať tě smrt nepostihne.
Až k místu dojdeš,
několik kalichů zde najdeš.
Vyber ten, co je tvému srdci nejbližší,
vyber ten, co žízeň tvoji utiší.
Pozor.
Jen jeden z nich ti věčný život přinese,
každý z těch špatných tvůj život navždy odnese.
V nápoji jen špičku jazyka smoč,
brzy snad poznáš proč.
Zbytek z kalichu budeš potřebovat,
až budeš umírajícího přítele oživovat.

To ale nebylo vše! Několik stran za tímto vzkazem jsme našli jen krátké upozornění. Pozor na Oaxleyho!
Už dříve jsme kolem něj tušili něco podivného...
Znovu jsme prošli celý deník. Hledali jsme jakoukoliv drobnou nápovědu...
Po západu slunce jsme se skutečně vydali na cestu ke Svatému Grálu.
Co všechno se stalo? To si necháme na zítra.
Dobrou noc.
Fotografie najdete zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu