Den osmý: 5. července

6. 7. 2019
Na dnešek se trochu ochladilo, ale naštěstí zatím ještě nedošlo na déšť. Puštíka jsme v noci nezaslechli, ale snad kolem nás ještě někde poletuje.
Dopoledne jsme se věnovali sportu, tanci a tvoření. Sportovci dnes hráli basketbal, stříleli ze vzduchovky a hráli skupinové hry. Na tvoření zkoušeli origami a tanečníci pilovali závěrečné vystoupení.
Po obědě jsme si dali chvilku volna. Odpoledne nás čekala cesta za starým tibetským mnichem Tudongem. V mládí se Tudong zamiloval do překrásné dívky Lhamo. Ale protože byl svázán přísnými mnišskými pravidly, nemohl s Lhamo být. Lhamo tak z nenaplněné nešťastné lásky každý den vyvěšovala modlitební vlaječku, na niž psala básně pro svého milovaného, s kterým se nemohla jinak scházet. Vlaječek popsala na stovky a doufala tak, že její modlitba bude vyslyšena. Po 365 dnech smutku nešťastný Tudong při své polední meditaci spatřil samotnou Tárá (posvátnou bytost), která mu vnukla myšlenku vystoupit z mnišského řádu a dožít život s jeho milovanou Lhamo. Tudong tak ještě ten den učinil, oženil se s Lhamo a dodnes žije šťastný život po jejím boku. Jelikož je však už velmi starý pán, letos oslavil 115. narozeniny, občas má problém s pamětí. A právě kvůli tomu nás mnich Tudong poprosil o pomoc. Už před delší dobou si Tudong modlitební vlaječky své ženy schoval, ale nepamatuje si kam. Takže jsme se vydali do okolí Tudongova obydlí a naštěstí se nám povedlo velkou část vlaječek najít. Při večerní meditaci nám pak mnich daroval další část mapy. To ale nebylo vše. Tudon nám navíc předal jeden svitek a dopis v červené obálce. V dopisu jsme měli vzkaz od Marion. Prosila ty nejmenší z nás, aby dnes prokázali svou odvahu vydali se na temnou stezku. Možná totiž už brzy bude naši pomoc potřebovat.
A jak jsme uspěli? To vám prozradíme zítra.
Fotky najdete tady.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu