Neděle 5. července

6. 7. 2015
Šestý den našeho výcvikového kempu. Po snídani jsme na nástupu obdrželi expresní zásilku. Jednalo se o červenou obálku s CD. Po krátkém rozhodování jsme se domluvili, že nahrávku zkusíme pustit. Ozval se hlas neznámého člověka, který nám výměnou za naše dolary nabízel černou skříňku ze zříceného letadla. Udal přesné instrukce, kdy a kam máme peníze odnést. Domluvili jsme se, že to zkusíme. Vyslali jsme dvě statečné agentky, které balíček předaly. Rozkaz zněl jasně: ukrýt balíček na toaletu a odejít. Po chvilce jsme místo přišli zkontrolovat, ale nic jsme tam nenalezli. Místo jsme ještě několikrát zkontrolovali, ale černou skříňku jsme nenašli.
V polovině dopoledne jsme dostali ještě jeden vzkaz - neznámý člověk požadoval další peníze. Tentokrát slíbil, že černou skříňku nechá na místě, takže si ji vyzvedneme, až přineseme obnos. A skutečně se tak stalo. Na toaletě jsme odpoledne, v přesně stanovenou dobu, odevzdali balíček s penězi a převzali černou skříňku.
Ještě předtím, než jsme si ji poslechli, dodali nám naši generálové několik dalších důkazů, které našli na místě havárie. Zaujala nás především poškozená plastová zkumavka.
Podle záznamu z černé skříňky i dalších důkazních materiálů jsme nakonec usoudili, že v letadle byl v době havárie pouze pilot. Na palubě převážel nebezpečný materiál, jednalo se o zásilku s vysokou prioritou. Letadlo směřovalo na letiště ve Svoru. Před přistáním však pilot hlásil komplikace, pravděpodobně měl nějaké zdravotní obtíže. Začal kašlat, křičel, že má něco s očima. Nakonec byl kontakt s pilotem ztracen a záznam skončil výbuchem.
Rozhodli jsme se, že dáme síly všech našich jednotek dohromady, a vyrazili jsme na briefing na místo nedaleko od havárie. Pro jistotu jsme s sebou vzali ochranné obleky.
Každá jednotka zde představila svou teorii o průběhu celé události. Znepokojujícím detailem bylo, že mezi troskami letadla jsme nalezli i fotografii našeho armádního generála, Jane Blond. Postava na obrázku byla přeškrtnuta červeným křížkem...
Poté nám naši generálové předali složku Akta-X. Jedná se o dlouho nevyřešené případy, které byly v několika detailech podobné pádu letadla. Postupně jsme ve všech těchto případech nalezli následující znaky. Vždy se hovořilo o nějaké zelené hmotě, v jejíž přítomnosti došlo ke hrozivým událostem. Neštěstí většinou končilo po větším přísunu vody (několikadenní déšť). Většina událostí se stala v noci nebo za tmy. Osoby, které přišly do kontaktu se zelenou hmotou, často osleply, nebo ochablo jejich duševní zdraví.
Rozhodli jsme se, že půjdeme místo havárie prozkoumat ještě jednou. Tentokrát s jasným cílem - najít zelenou hmotu a potvrdit tak naši teorii.
Vrátili jsme se na místo a v ochranných oblecích jsme opět prozkoumávali široké okolí. Bohužel ale tři agenti neuposlechli rozkaz a do prostoru vstoupili zcela bez ochrany. Po tříminutovém hledání jsme nalezli několik drobných předmětů, které v předchozím dnu unikly naší pozornosti. Ale pozor! Na několika místech jsme spatřili zelenou hmotu... Nejdůležitějším předmětem pátrání byla zlomená vrtule letadla, která byla celá pokrytá zelenou hmotou. Bohužel se jí naši nešťastníci bez ochranného oděvu dotkli. Po prozkoumání terénu jsme se vrátili zpět do tábora, abychom zde zvážili další postu našeho pátrání.
Co se ale nestalo... všichni tři agenti, kteří porušili pravidla bezpečnosti v terénu, si začali stěžovat na pálení a slzení z očí. Vše vyvrcholilo u večeře, kdy tito agenti postupně ztratili zrak úplně. Zcela oslepli! Naštěstí jim ostatní agenti pomohli a odvedli je na marodku za generálem MUDr. Scullyovou. Ta nešťastníky řádně vyšetřila. Příčinu jejich potíží však nedokázala stoprocentně stanovit.
Agenti vycvičení jako analytici však brzy přišli s návrhem na léčbu. Při speciálním výcviku byli seznámeni s několika rostlinami, které by mohly stav osleplých agentů zlepšit. Obětavě se vydali na výpravu do okolní přírody. Naštěstí nalezli, co hledali.
Generál MUDr. Scullyová následně připravila výluh z přinesených bylin. Agenti vypili přiměřené množství. Všichni jsme pevně doufali, že lék zabere. Tentokrát jsme měli štěstí. Skutečně se agentům po několika desítkách minut zrak pomalu vrátil. Všem se nám ohromně ulevilo! Mohli jsme tedy pokračovat v plnění denního rozkazu.
Večerní program sliboval obrovskou show! Generálové připravili soutěž Castor hledá talent. Porota byla doslova hvězdná! Naše výkony hodnotili profesionálové na slovo vzatí - členové kapely Holden Caufield. Po mnoha dokonalých vystoupeních měla porota velice těžký úkol. Zvážit, kdo z agentů předvedl nejlepší výkon, byl nadmíru těžký úkol. Nakonec se s ním ale naši porotci poprali a předali šeky na dolary třem vítězům.
Brzy po soutěži jsme se odebrali do postelí, měli jsme za sebou opět nabitý den.

Fotografie z tohoto dne naleznete zde.


Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu