Neděle 9. července, desátý den

10. 7. 2017
Další ráno na Castor Campu je tady. Jak dopadla noční výprava na záchranu našich kmenových bratrů a sester? Naštěstí se nám podařilo všechny naše přátele vysvobodit ze spárů kanibalů. Na snídani jsme se tedy sešli úplně všichni. Dopolední program jsme dnes trochu zkrátili, abychom si ještě před obědem maličko odpočinuli. Při poledním klidu jsme ještě využili další minuty k odpočinku.
Program pokračoval bojem o imunitu. Tentokrát ji obhájil člen kmene Masaya. Pak už jsme se vydali na kmenovou radu. Vůdce všech kmenů Arašibundan Kokoči Malon Urusin nás seznámil s výsledky našich kmenových klání a pochválil nás za noční výpravu. Na mapě okolí se objevil další úsek naší cesty. Rozhodli jsme se, že už není na co čekat. Každý kmen měl svou vlastní trasu. V cíli snad najdeme to, čím můžeme duchům domorodců pomoci. A skutečně jsme po nějaké době hledání objevili pytlíčky s posvátnými kameny. Odnesli jsme je do tábora, abychom je mohli později předat duchům. Protože bylo ještě krásně, užili jsme si pár chvil v bazénu.
Po večeři jsme byli pozvaní na promítání animovaného filmu Odvážná Vaiana. Když se setmělo, opět jsme se shromáždili na kmenové radě. Vůdce všech kmenů nás vyzval, abychom se pokusili opět spojit s duchy domorodců. Snad by nám mohli říct, jak máme postupovat dál. Napadlo nás, že by se s nimi mohli spojit ti, kteří se setkali s kanibaly. A skutečně jsme na jejich tělech našli stejný znak jako na Aničce v prvních dnech. Z úst těchto tří členů našich kmenů jsme se dozvěděli, že už se kanibalů vůbec nemusíme obávat. Dále nám duchové poděkovali za pomoc s nelezením kamenů a porosili nás, abychom jim je předali na místě, kde jsme se poprvé setkali. Podle instrukcí jsme měli kameny poslat na druhou stranu... Ukázalo se, že duchové čekají na druhé straně jezera a pro své posvátné kameny poslali lodičku. Když kameny odpluly po vodě, na protějším břehu jezera se objevila světla v barvách jednotlivých kmenů. Když jsme světýlka našli, objevili jsme u nich balíky určené pro jednotlivé kmeny. Cestou zpět do tábora jsme ještě objevili další místo s hromadou věcí, které nám zde duchové nechali. Dostali jsme pozvánky na zítřejší Luau party a malé drobnosti. Více vám ukážeme doma.
Teď už dávno spinkáme a těšíme se na zítřek.
Fotografie z neděle zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu