Pátek 11. července

11. 7. 2014
Po včerejší diskotéce bylo ranní probuzení trochu krušné, ale nakonec jsme se po budíčku všichni sešli na snídani. Poté jsme zabalili poslední kousky oblečení, uklidili pokoje a připravovali se na odjezd z tábora. Přestože jsme se všichni těšili domů, bylo nám smutno z toho, že tábor končí...
Krátce po půl jedenácté jsme všichni nastoupili do autobusu a vyrazili na cestu směrem domů. A zbytek? Ten už znáte... Loučení s vedoucími a ostatními táborníky, u někoho i pár slziček, a pak už jen dlouhé vyprávění táborových zážitků.
Tak skončil první ročník Castor Campu.
Na tomto místě bychom rádi trochu zavzpomínali. Tým našich vedoucích se skládá převážně z přátel, kteří společně jezdili jako táboroví vedoucí už několik let. Před dvěma lety v nás poprvé začala klíčit myšlenka na vlastní tábor. Snad kvůli náročnosti studia, časové vytíženosti a možná i nedostatku odvahy jsme na tento nápad brzy zapomněli. Přesně před rokem jsme se však konečně rozhodli, že to zkusíme. Ani jsme nedoufali, že nakonec vše dobře dopadne a za rok budeme vzpomínat na první ročník vlastního tábora.
Ještě v létě loňského roku jsme začali s hledáním vhodné táborové lokality a zjišťovali jsme, co vše je potřeba k založení tábora. Už na podzim jsme pracovali na založení občanského sdružení a obhlédli jsme několik areálů. O Vánocích jsme připravovali smlouvu s provozovatelem areálu ve Svoru a dolaďovali poslední detaily na našich webových stránkách.
V lednu tohoto roku jsme začali přijímat první přihlášky. S napětím jsme očekávali další a další táborníky a doufali jsme, že se nám podaří naplnit minimální kapacitu tábora, což v té době bylo 27 účastníků. Na jaře jsme pokračovali s přípravou celotáborové hry a pomalu jsme shromažďovali veškeré táborové vybavení od papírnictví přes sladké odměny pro děti po různé kostýmy. Už na konci dubna nám bylo jasné, že se nám podařilo nejen obsadit veškerá místa, ale dokonce jsme měli i další nové přihlášky. Nakonec se počet dětí vyšplhal až na 45.
Od začátku května naše přípravy vrcholily. Areál ve Svoru jsme několikrát navštívili a pokaždé jsme v blízkém okolí našli krásná místa a zákoutí. Dokončovali jsme dějovou kostru celotáborové hry a připravovali doprovodný program. Všichni jsme si lámali hlavy s otázkou, jak bychom náš tábor mohli ještě vylepšit. Podařilo se nám zapůjčit si dvě figuríny pro nácvik resuscitace, domluvili jsme základní kurz dentální hygieny, dokonce jsme zařídili i návštěvu příslušníků Policie ČR.
Přestože jsme měli všichni strach z toho, jak bude náš první ročník probíhat, už měsíc před odjezdem jsme se všichni moc těšili. Pak konečně nastal očekávaný den odjezdu. Už od prvního dne jsme se snažili co nejčastěji aktualizovat informace o táborovém dění na našich webových stránkách, sdíleli jsme první záběry. Naším cílem byla spokojenost dětí i rodičů.
Velice nás potěšil Váš zájem o táborový vzkazovník. Zpočátku jsme se obávali, že nebude vůbec využívaný, ale už první den pobytu nás přesvědčil o opaku. Každý vzkaz tak přinesl radost nejenom adresátovi, ale i celému týmu CC. Také jsme byli moc rádi, že jste novinky z tábora pečlivě sledovali. To vše nás nabíjelo neuvěřitelnou energií a chutí udělat z každého dne na Castor Campu co nejlepší zážitek. Jestli se nám to povedlo, to posoudíte nejlépe sami společně s dětmi...
Rádi bychom za celý tým vedoucích CC poděkovali všem, kteří nás poslední rok podporovali v přípravě vlastního letního tábora a pomohli nám s jeho realizací. Bez takového zázemí by naše přípravy byly mnohem náročnější.
Doufáme, že se nám povedlo alespoň částečně splnit Vaše představy a očekávání.
Snad se se všemi táborníky uvidíme opět za rok, a to na druhém ročníku Castor Campu. Slibujeme, že se budeme snažit, aby byl každý ročník CC alespoň takový, jako ten první.
Tým Castor Campu
P.S. Jakékoliv komentáře, návrhy, připomínky či vzkazy uvítáme na naší mailové adrese (info@castorcamp.cz). V nejbližší době zveřejníme kompletní fotogalerii z táborového pobytu a přidáme i několik videí.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu