Pátek 6. července

7. 7. 2018
Další den na Castor Campu je za námi. Dopoledne probíhalo jako obvykle. Tanečníci trénovali na závěrečné vystoupení, sportovci hráli volejbal, frisbee a další hry a na tvoření vyráběli lesní město.
Po obědě jsme konečně zjistili nějaké novinky, které se týkají Jaffů, Apophise a událostí kolem nich. Konečně už víme, co můžeme od proradného Apophise čekat, zjistili jsme, co jsou a jak vypadají samotní Goa'uldi a také něco více ze života Jaffů. Dále jsme si ověřili, že útok na planetu Zemi, který se stal před dvěma dny, zosnoval sám Apophis. Zanechal zde larvy Goa'uldů, které nás měly využít. Naštěstí se to nepovedlo, ale už teď tušíme, že se Apophis jen tak rychle nevzdá. Musíme se mít na pozoru.
Odpoledne jsme se vydali na planetu Langara. Celá planeta byla pokrytá zatvrdlou lávou, pobřeží bylo lemováno děrami, ze kterých se kouří a šlehá oheň. Místní obyvatel nás upozornil, že na této planetě musíme projít testem našich schopností a dovedností. Jedině tak se Langařané přidají do naší aliance proti Apophisovi.
Úkoly byly nelehké, mnozí z nás při jejich plnění došli až na kraj svých sil, jen tak tak jsme se stihli na planetu Zemi vrátit před večeří. Naše výkony snad civilizace z Langary ocení.
Po večeři jsme se všichni dočkali Oskarové noci. Připravené filmy byly skutečně brilantní, všechny nás zaujaly i pobavily. Po hodnocení odborné poroty bylo rozdáno pět Oskarových sošek - za nejlepší hlavní roli, za nejlepší vedlejší roli, cena za kostýmy, za scénář a samozřejmě cena pro nejlepší film.
Na závěr slavnostního předávání sošek se ale ozval alarm z Hvězdné brány. Z planety někde venku se nám ozval Jaffa Teal'c! Poprosil nás, abychom se všichni hned vydali na planetu Dakara - planetu, kde se shromažďují Apophisovy jaffské jednotky. Zde snad dnes večer má být Apophis. Máme za úkol zjistit, co má Apophis v plánu.
A tak jsme vyrazili!
A jaké to bylo, to vám povíme zítra. Teď už totiž po náročném výkonu tvrdě spíme.
Fotografie z pátku najdete zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu