Sobota 7. července

7. 7. 2018
Tak dnes konečně máme dostatek sil, abychom vyprávěli o včerejší návštěvě planety Dakara.
Po průchodu červí dírou jsme se potichu vydali na průzkum planety. Už od brány jsme cítili to napětí ve vzduchu, až nás mrazilo. Dlouhou dobu jsme nepotkali ani živáčka, ale to jsme asi jen měli štěstí, zvolili jsme bezpečnou cestu. Pak jsme ale přišli do hlídaného úseku. A bylo zle.
Před námi ve strmém zalesněném kopci se zjevili Jaffové. Obávaní strážci goa'ulda Apophise. A naším cílem bylo projít hlídaným územím a pokračovat dál, dokud nenajdeme Apophise. Bylo to mnohem složitější, než jsme čekali. Hlídači měli skutečně oči všude, museli jsme se plížit, schovávali jsme se za kmeny stromů, za hromadami suchých větví, ukrývali jsme se do příkopů. I tak jsme ale měli několikrát namále. Nakonec se nám povedlo celým hlídaným územím projít. Potichu jsme pokračovali dál v průzkumu planety. Netrvalo to dlouho a spatřili jsme něco podezřelého. Přímo před námi se vynořily dvě obrovské skleněné nádoby. Vypadalo to, že jsou celé vyplněné goa'uldími larvami. Dál už jsme nešli. Náš strach byl silnější. Ale ukázalo se, že se nám to vyplatilo. Zanedlouho z temnoty před námi vystoupily dvě červeně zářící oči. A ještě jedna postava... Apophis. A nejspíš jeho První muž z jaffské jednotky.
Neslyšeli jsme mnoho, ale to nejdůležitější jsme snad porozuměli. Apophis je naštvaný, že se první útok na Ta'uri nepovedl. Chce, aby ho Jaffové znovu opakovali. A tentokrát úspěšně. Chce zničit naši planetu, abychom neohrozili jeho nadvládu nad zotročenými planetami. Pak ale najednou Apophis utichl. Něco zaslechl. Jaffa se rozeběhl naším směrem. Rychle jsme se vydali na cestu zpět k bráně, snažili jsme se jít úplně potichu, aby nás Jaffové neodhalili. Když jsme konečně prošli bránou, všem se nám ulevilo... Plni zážitků z výpravy na Dakaru jsme zalezli do postelí.
Ráno několik z nás našlo larvy goa'uldů v táboře. Několik jich bylo dokonce i na pokojích! Naštěstí už víme, že na vzduchu larvy brzy zahynou, takže by nám nemělo hrozit žádné nebezpečí. Ale i tak nás to vyděsilo.
Po ranním nepříjemném překvapení pak náš den pokračoval jako obvykle.
Po obědě jsme chvíli odpočívali a pak jsme se vydali na planetu Karus. Zde nás přivítal Viking, vrchní představitel místní civilizace. Pověděl nám legendu o své planetě a poprosil nás, abychom našli Thorovu pečeť - jedná se o poslední možnost, jak se planeta může zachránit před nebezpečím. Prolomením této pečeti si totiž místní obyvatelé přivolají na pomoc svého ochránce Thora. Na planetě jsme nejprve museli letadlem přeletět do míst, kde se pečeť nacházela naposledy. Pak jsme se vydali ji hledat a naštěstí se nám to podařilo.
Za odměnu jsme večer dostali lístky do Castor StarGate kina. A po filmu jsme šli do postelí. Zítra nás čeká další náročný den.
Fotografie ze dneška najdete zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu