Úterý 10. července

11. 7. 2018
Včera jsme se ještě před setměním vydali na Delmak, s sebou jsme vzali všechny součásti přístroje, které jsme dostali od pozemšťanů z navštívených planet. Nedaleko od Hvězdné brány jsme na Apophisově planetě našli místo, které vypadalo jako určené přímo k naší misi. Podle plánu, který jsme ukořistili na planetě Dakara, jsme přístroj postavili. Do středu jsme postavili základní desku. Na jednotlivé podstavce jsme položili speciální lasery. Bylo nám jasné, že přístroj bude - podle plánu - fungovat jedině za tmy.
Rozhodli jsme se, že zbývající čas do úplného setmění raději strávíme v bezpečí na Tau'ri. Cestou zpět k bráně jsme ale potkali Jaffu a Apophise! Naštěstí jsme včas slyšeli alarm vyslaný z brány a stihli jsme se schovat. Ani jeden z nich nás nespatřil, a tak se nám všem podařilo uprchnout. Alespoň prozatím.
Na Delmak jsme se vrátili až za husté tmy. Potichu jsme došli k připravenému zařízení. Naštěstí bylo kompletní, nic zde nechybělo. Za pomoci vedoucích našich týmů jsme nasměrovali lasery a spustili jsme zařízení. Hned nám bylo jasné, že funguje. Chvilku po spuštění se ze zařízení ozvaly malebné tóny. Po několika desítkách vteřin se ale najednou ozvalo tikání hodin. Pochopili jsme to jako výzvu k opuštění Delmaku. Potichu jsme se rozeběhli k Hvězdné bráně. když procházeli naši poslední členové, ze tmy Delmaku se najednou vynořil Apophis. Utíkal za námi. Ale naštěstí nás nestihl doběhnout. A hned, jak jsme prošli červí dírou, aktivovalo se zařízení, které jsme sestrojili. Apophis byl navždy uvězněn na Delmaku. Jeho nadvláda nad dalšími planetami v ten moment skončila.
Po náročné výpravě na Delmak jsme si dnes ráno trochu přispali. Dopoledne tanečníci pilovali závěrečné vystoupení, někteří z nás se vypravili na horu Klíč a zbytek odpočíval. Ještě před obědem jsme si pomalu začali balit a pokračovali jsme i o poledním klidu.
Odpoledne nás navštívili pozemšťané z navštívených planet. Přišli nám poděkovat za pomoc. Jejich planety budou konečně opět svobodné. Jako odměnu a poděkování jsme z každé planety dostali různé pochutiny a dokonce i drobné dary.
Náš úspěch jsme oslavili závěrečnou diskotékou.
Fotografie najdete zde.
Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu