Úterý 30. června

1. 7. 2015
První táborový den je konečně tady! Po registraci účastníků na Černém Mostě a pečlivé kontrole povolávacích rozkazů jsme se vydali na cestu. Autobus, minibus a dva vozy plné špičkových agentů v tajných službách směřovali do výcvikového kempu FBI ve Svoru.

Kemp zalitý sluneční září jsme spatřili po druhé hodině středoevropského času. Vyložili jsme agentskou výbavu i sporé oděvy a vybrali jsme si vhodnou ubikaci. Po rychlém vybalení všech nejdůležitějších potřeb jsme prošli rychlou vstupní prohlídkou kštice a následoval náročný test psychických a především fyzických dovedností. Agenti absolvovali náročnou trasu s takovými úkoly, jako je šplh přes rokli, průchod žebříkem, hod míčem na cíl, plazení v nepřátelském území, běh s lanem a přetahování lana. Jednalo se o první velkou zátěž našeho výcviku, ale přesto jsme ji zvládli beze ztrát. Následně jsme se seznámili s celým výcvikovým kempem a poslechli jsme si základní pravidla výcviku.

Za velký výkon na trase jsme si zasloužili večeři, kterou následoval první nástup agentů. Zde jsme se konečně seznámili s našimi idoly - vedením výcvikového tábora. Jedná se o armádního generála Jane Blond (Hanka), generála MUDr. Scullyovou (Verča), generála Nasťu Brežněv (Kris), generála Lolu White (Lucka), generála Oran Ishii (Anička L.), generála Ana Kinra (Anička N.), generála Ms. Smith (Sváťa), generála Jacka Bauera (Karel), generála Jacka O'Neilla (Matouš) a generála Leonarda Wiesentala (Leoš). Ti nás seznámili s výsledky odpoledního testu schopností a podle nich jsme byli přiřazeni k jednotlivým speciálním jednotkám. Ve výcvikovém kempu se tak cvičí agenti pro jednotky MI6, CIA, KGB, BIS, MOSTAD a DCRI. Doufáme, že své armádního generála a naše generály nezklameme. Praktickým nácvikem nástupu jednotek jsme zakončili dnešní program a unavení z celého dne jsme se odebrali do našich lůžkovin.

Fotografie z tohoto dne naleznete zde.

Tým Castor Campu
Lucka Faltisová Vedoucí a lektorka tance, studentka Filosofické fakulty UK
Karel Berounský Vedoucí a lektor sportu, student 1. lékařské fakulty UK
Kristýna Stupková Vedoucí a lektorka tance, studentka 1. lékařské fakulty UK
Anna Lipoldová Vedoucí a lektorka tance, studentka Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické
Tereza Bendová Vedoucí a lektorka, absolventka ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
Hana Dittrichová Hlavní vedoucí a lektorka angličtiny, absolventka 1. lékařské fakulty UK
MUDr. Veronika Stupková Táborová zdravotnice, absolventka 1. lékařské fakulty UK
Matouš Hodek Vedoucí a lektor sportu
Leoš Kořený Vedoucí a lektor sportu, absolvent Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha
Matouš David Vedoucí a lektor tance
David Schořík Vedoucí a lektor sportu